Informace o základně


Hlavní chata - kuchyně
Hlavní chata se skládá z přízemí a podkroví. V přízemí jsou dvě místnosti (kuchyň a sklad/spíž) a krytý průchod. V podkroví jsou dva oddělené pokoje na spaní, jeden větší pro 9 osob a druhý menší pro 3 osoby. Kuchyň V kuchyni jsou dva plynové sporáky a veškeré kychyňské náčiní (hrnce, pánve, tácy, várnice, vařečky, naběračky, struhadla,...) a nádobí (talíře, příbory, hrnky, skleničky, misky, tácky,....) v množství schopném pokrýt potřeby ... (zobrazit článek)

Chata - ložnice
Tato chata se skládá z verandy a místnosti pro spaní. Chata je vybavena dvěma samostatnými postelemi a velkou dvoupatrovou postelí pro 8 osob, na kterých se spí ve vlastních spacích pytlích. Chata má zateplené stěny a při běžném průběhu počasí by s teplotou v chatě neměl být problém. V případě nutnosti je samozřejmě možné přenést kamna z hlavní chaty. Stejně jako ostatní chaty je i ložnice připojena k elektrické síti. ... (zobrazit článek)

Sklad a dřevník
Poslední budovou na pozemku je sklad se dřevníkem. Sklad Slouží primárně k uložení podsadových stanů mimo letní sezónu. Dále zde naleznete běžné nářadí jako hrábě, vidle, lopaty, ale samozřejmě i různá kladiva, kleště, pily a sekyry. V době letní sezóny, kdy jsou podsadové stany postaveny, může sloužit buď jako sklad obějmějšího vybavení táborníků nebo ležení pro 2-3 vedoucí. Dřevník Vždy naplněn zásobou suchého dřeva pro topení v brutaru. Kromě dřeva zde najdete také ... (zobrazit článek)

Jak se k nám dostanete
Autobusem: Obcí projíždí autobus na trase Česká Skalice-Dvůr Králové, zastávka Chvalkovice,Velká Bukovina. Kvalitnější spojení i s ohledem na další autobusové a vlakové přípoje je zpravidla přes Českou Skalici. Při příjezdu od Skalice se přímo za zastávkou odpojuje od hlavní silnice ulička doprava mezi domy. Po ní pokračujte rovně až na konec vesnice kde silnice uhýbá doprava na kopec a přímo rovně vede krátký vyasfaltovaný sjezd na travnatou cestu mezi dvěma ... (zobrazit článek)

Manuál k využívání základny
MANUÁL k pobytu na tábořišti Velká Bukovina                         Obsah:                 Po příjezdu                                Během pobytu                                Před odjezdem                                Baterie a elektrocentrála         Po příjezdu ·         Seznamte se s tábořištěm a jeho vybavením (ať víte, co máte k dispozici, co kam patří a v jakém stavu budete po skončení pobytu tábořiště předávat) Během Pobytu Zásady pobytu ·         Chovejte se ohleduplně k vybavení tábořiště (zejména k plachtám na stanech, jejich opravy jsou velmi nákladné). ·         Při opuštění tábořiště ukliďte cenné věci (brutar, nerezové kotlíky, atd.) do jedné z budov a ... (zobrazit článek)